Udział dzieci w uroczystości w czasie epidemii koronawirusa

Ostatnie dni przyniosły wiele emocjonujących informacji dotyczących organizacji wesel oraz przyjęć rodzinnych w czasie epidemii koronawirusa. To rodzice podejmują decyzję czy dziecko weźmie udział w przyjęciu. Mimo obecnej sytuacji, wszystkim zależy, aby te istotne wydarzenia były zapamiętane także przez najmłodszych. W końcu budujemy w ten sposób historię ich życia. 

Bezpieczeństwo

Ponad celebracją jest jednak coś nadrzędnego. Tym czymś jest bezpieczeństwo – istotne obecnie dla każdego. Wbrew pozorom dzieci z przestrzeganiem nowych wymogów radzą sobie doskonale – skrupulatnie dezynfekują dłonie, noszą maseczki, starają się stosować do rad dorosłych bardziej niż zwykle. Ale wszystko to bez trudu utrzymać jest do czasu: chwili zapomnienia, błogiej zabawy, kiedy głów dzieci nie zaprzątają żadne, poza frywolnymi, sprawy….potem bowiem dzieci zapominają o Bożym świecie. I jak wówczas zachować jakiekolwiek zasady?

Troska o innych

LittleDress.pl radzi, aby w tym trudnym czasie szczególną uwagę skupić nie tylko na sobie, ale także na ludziach wokół. Budujmy w ten sposób na wzajemnym szacunku razem nasz wspólny spokój. Na ważnych wydarzeniach i uroczystościach spotkamy wśród gości ludzi mających wiek sędziwy bądź po prostu wewnętrzne wątpliwości co do kontaktu z najmłodszymi gośćmi. Podstawą jest zatem trzymanie odpowiedniego dystansu i nie wprawianie nikogo w zakłopotanie. Receptą na stosowne przygotowanie dzieci do spotkań z najbliższymi jest zwykle cierpliwa rozmowa. Możliwie jak najczęściej tłumaczmy swym pociechom, że czas w którym obecnie funkcjonujemy to czas kiedy nie należy dotykać wszystkiego, co spotykamy na swej drodze. Powściągliwość jest także wskazana, szczególnie podczas okazywania uczuć innym ludziom. Tu rola rodzica jest fundamentalna: by nie zabierać dziecku radości, nie niszczyć umiejętności bliskości, a po prostu tłumaczyć istotę sprawy. Należy podkreślać, że obecny czas to czas wielu sprzeczności.

LittleDress.pl 

Marka LittleDress.pl nie pozostaje obojętna na zmiany jakie zachodzą w obecnym życiu. Choć wszyscy mamy szczerą nadzieję, że to już naprawdę końcówka koniecznej egzystencji „w ukryciu”, staramy się wyjść Wam oraz Waszym pociechom naprzeciw – mając oczywiście na względzie wygodę i bezpieczeństwo – swoje portfolio poszerzyliśmy o ochronne maseczki, zarówno dla dzieci, kobiet, jak i mężczyzn. W ofercie LittleDress.pl znajdują się dwustronne maseczki z podwójnej warstwy bawełny, nadające się do wielokrotnego użytku. Przygotowaliśmy również rodzinne zestawy masek, w których nikt nie przejdzie niezauważony. Intensywnie pracujemy również nad nową, świąteczną kolekcją, która (mamy nadzieję) ponownie podbije serca naszych najmłodszych zwolenniczek.


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl